Cena 850 zł
Zarezerwuj teraz

Pielgrzymka Łotwa – Estonia – Finlandia – Litwa 04 – 09.07.2024r


Helsinki, Finland
Nie oceniono
Czas trwania

6 dni

Typ wyjazdu

Pielgrzymka

Rozmiar grupy

50 osób

Miejsce wyjazdu

___


KRYPNO – BIAŁYSTOK –  RYGA – TALLINN – HELSINKI – SZAWLE – KOWNO – WILNO – BIAŁYSTOK – KRYPNO 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Krypna. Przejazd do Białegostoku. Wspólna Msza Święta w kościele św. Jadwigi i wyjazd w kierunku Rygi. Rozpoczęcie zwiedzania miasta: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek, Zamek Ryski, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rygi. Czas wolny oraz Msza Święta. Tego dnia zapraszamy osoby chętne na wycieczkę dodatkową podczas, której zobaczymy obóz koncentracyjny Salaspils. Koszt około 40 zł. Min 30 uczestników. Przejazd do hotelu w Tallinnie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok, mury miejskie i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki, obwarowania miejskie). Msza Święta i czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do portu. Rejs promem do Helsinek. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem. W programie zwiedzania między innymi Plac Senacki, Katedra św. Henryka w Helsinkach, która została wybudowana w 1860 dla Polskich żołnierzy służących w armii rosyjskiej, ratusz, Temppeliaukio, katedrę luterańską, Sobór Uspeński. Pałac prezydencki, gmach sądu najwyższego. Następnie udamy się pod pomnik Sibeliusa Wspólna Msza Święta. Czas wolny. Powrót promem do Tallinna. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie i wyjazd z hotelu. Przejazd do Szawle. Przejście do Góry Krzyży. Wspólna modlitwa i Msza Święta. Czas wolny.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kowna. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie udamy się do Wilna. Zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Sanktuarium Ostrobramskie (Msza święta), cerkiew św. Ducha, kościół św. Kazimierza, Ratusz, Góra Trzykrzyska. Czas wolny.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych/nocnych.

Pobierz program pielgrzymki (PDF)

nasza flota junior Białystoknasza flota junior Białystok tablety

 

Atrakcje

  • Wyrusz w wspólny rejs do Helsinek,
  • Zobacz przepiękną stolicę Estonii - Tallinn,
  • Poznaj najważniejsze miasta na Litwie: Wilno oraz Kowno

Trasa pielgrzymki

KRYPNO – BIAŁYSTOK -  RYGA – TALLIN – HELSINKI – SZAWLE KOWNO – WILNO – BIAŁYSTOK - KRYPNO 

  • - Przejazd na trasie autokarem o wysokim standardzie. (wiek: max 7 lat, toaleta, aneks kuchenny)
  • - Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem słuchawkowym,
  • - 5 noclegów w hotelach ***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • - Ubezpieczenie: KL i NNW, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy, opłaty drogowe i parkingowe,
  • - Opiekę pilota i stewardesy na całej trasie, opiekę duchowną
  • Opłaty programowe 330 EUR/osoba obejmują: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne atrakcje: usługę przewodnicką, opiekę pilota, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, opłata klimatyczna, opłaty drogowe)- płatne obowiązkowo u pilota w autokarze;

6 dni

Mapa

Helsinki, Finland

Ile czasu trwa rejs do stolicy Finlandii - Helsinek ?

Rejs do stolicy Finlandii trwa około 2 godziny.  Podróż jest bezpośrednia - nie zawiera przystanków na trasie, ani przesiadek.

Czy cały wyjazd realizowany jest jednym autokarem?

Tak, cały wyjazd jest realizowany jednym autokarem i pozostaje on do dyspozycji grupy przez cały czas trwania pielgrzymki

Cena 850 zł

Potrzebujesz więcej informacji?

Lukasz Gniedziejko

Członek od 2023

Informacje kontaktowe

Adres mailowy

biuro@junior.bialystok.pl

Strona internetowa

junior-pielgrzymki.pl

Telefon

+48 796 192 261

Do zapłaty w autokarze

+ 330 euro/os

Mogą ci się podobać również